Reklama na autobusach, a reklama tradycyjna

W dzisiejszych czasach żadna firma nie może się rozwijać bez wsparcia reklamy. Chociaż coraz częściej szukamy sposobów na to, aby pokazać się w internecie, warto rozważyć pozostałe opcje, które zdecydowanie szybciej mogą przynieść oczekiwane efekty. Jaki rodzaj reklamy wybrać? Jakie powinna zawierać informacje? Z pewnością wiele osób prowadzących firmę, czy pracujących w dziale reklamy lub marketingu zadaje sobie to pytanie. Aby nieco pomóc Wam z tym zagadnieniem, przygotowaliśmy krótki poradnik, który skupia się na tym, czym jest reklama na autobusach.

Reklama na autobusach: od czego zacząć?

Bez względu na to, gdzie mieszkamy — Szczecin, Wrocław, Warszawa, Kraków — czy jakaś inna mniejsza miejscowość, na każdym kroku możemy spotkać środki komunikacji miejskiej z różnymi reklamami. W odróżnieniu od innych form ten rodzaj promocji pozwala nam dotrzeć do różnych grup docelowych (nie tylko pasażerów). W zależności, na jaką reklamę się zdecydujemy; we wewnątrz autobusu, na szybie, czy wyświetlaczu, powinniśmy dowiedzieć się, jakie są wytyczne związane z projektem, który należy przygotować. Wiele firm w swojej ofercie posiada wsparcie graficzne, co jest dodatkowym ułatwienie, gdy nie wiemy, w jaki sposób sobie z tym poradzić.

Kolejna bardzo ważna kwestia to czas. W odróżnieniu od reklamy w internecie, którą możemy dosyć szybko puścić, reklama na autobusach wymaga przygotowania. W tym przypadku firmy, które zajmują się tego rodzaju promocjami, mają ustalony harmonogram na dobrych kilka miesięcy do przodu, dlatego, jeżeli zależy nam na tym, aby reklama pojawiła się w określonym terminie, należy odpowiednio wcześniej się tym zająć.

Ważne jest również to, że w przypadku takiej reklamy nie musimy się w żaden sposób ograniczać tzn. jeżeli Szczecin jest siedzibą firmy, a my posiadamy możliwość sprzedaży naszych produktów również za pomocą wysyłki online, wówczas Wrocław, czy inne miasto, będzie także świetnym sposobem na to, aby pozwolić się zauważyć naszej marce gdzieś indziej. Wpisz reklama na autobusach szczecin i znajdź ofertę dla siebie.

Co powinna zawierać taka reklama?


Oczywiście wszystko zależy od celu naszej reklamy. Inne informacje podamy, gdy promocja dotyczy, jakiegoś wydarzenia, jeszcze inne, gdy w grę wchodzi sezonowa zniżka na nasze produkty. Istnieją jednak kwestie, o których należy pamiętać. Poniżej opisujemy kilka z nich.

Informacje kontaktowe 

Bardzo często informacje kontaktowe na bilbordach są dopisane małym druczkiem lub w ogóle ich nie ma. Jeżeli zależy nam na tym, aby nasza reklama przyniosła oczekiwane rezultaty, warto pomyśleć o jej odbiorcach. Osoby starsze zdecydowanie częściej wybiorą numer telefonu, niż młodsze, które szukają informacji na stronie www, czy w social mediach. Stąd jeden wniosek, należy podać minimum dwa źródła: stronę www oraz nr telefonu. Dodatkowo można dołączyć ikony mediów społecznościowych, aby potencjalny klient wiedział, że można nas tam znaleźć. 

Konkretne informacje 

Jeżeli reklama dotyczy promocji, która ograniczona jest np. czasowo lub obowiązuje na wybrane produkty, wówczas powinniśmy zadbać o to, aby klient był świadomy. W przypadku wydarzeń należy podać: datę, godzinę i miejsce np. Wrocław/Szczecin, 24.06.19 r., start wydarzenia – 19:00. To z pewnością ułatwi odbiorcy interpretację tego, co chcieliśmy przekazać. 

Przejrzysty projekt 

Ilość kolorów i czcionek na wielu plakatach naprawdę zaskakuje. Tego rodzaju przysłowiowy „miszmasz”, często rozprasza odbiorcę reklamy, który ze względów estetycznych, może nawet nie przeczytać jej do końca. Warto śledź najnowsze trendy i korzystać z czcionek, czy stylów graficznych, które są obecnie popularne. 

To tylko nieliczne aspekty, o których warto pamiętać podczas tworzenia reklamy na autobusie. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki będą dla Was pomocne!